ELTA

Parlamentaras K. Masiulis ragina Seime apsvarstyti regionų politiką

2020-09-07
11:04
Pranešimas žiniasklaidai
2020 m. rugsėjo 7 d.
Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Valstybės ir savivaldybių komiteto pirmininkę Guodą Burokienę prašydamas vykdyti parlamentinę kontrolę ir komiteto posėdyje svarstyti Vyriausybės vykdomą regionų politiką.
„Atskirtis tarp regionų didėja, atlyginimų skirtumai tarp Vilniaus miesto ir kitų savivaldybių išlieka dideli ir toliau auga. Darbuotojų skaičius visose savivaldybėse sumažėjo, išskyrus Vilniaus miestą. Keistai atrodo Vyriausybės sprendimai, skatinantys valstybės sektoriaus darbuotojų perkėlimą į sostinę iš kitų regionų. Vien 2019 m. Vilniaus apskrityje suskurta per 3 tūkst. naujų darbo vietų, kai regionuose tokios darbo vietos buvo naikinamos“, – sakė parlamento narys.
Statistikos departamento duomenimis, 2019 m. iš valstybės ir savivaldybių biudžetų finansuojamų darbo vietų šalyje buvo 308 tūkst. Per metus sumažėjo visose apskrityse, išskyrus Vilniaus.
„Sostinėje valstybės institucijose ir įmonėse dirba apie 100 tūkst. darbuotojų, kas trečias vilnietis, o dar papildomai sukuriamos darbo vietos, kurios aptarnauja šį sektorių. Bent dalies darbo vietų perkėlimas į regionus galėtų smarkiai pagyvinti tų vietų darbo rinką, o sostinėje dėl to nebūtų žymių pasikeitimų, nes privačiose įstaigose ir taip gausu laisvų darbo vietų. Gaila, bet Vyriausybė vykdo priešingą politiką, iš regionų darbo vietos keliamos į Vilnių, todėl būtinas dialogas su Seimu, kurį sudaro parlamentarai iš visos Lietuvos“, – kalbėjo K. Masiulis.
Per 2019 m. Vidurio ir vakarų Lietuvos regione buvo panaikinta 5,7 tūkst. valstybės finansuojamų darbo vietų, 2018 m. 5,1 tūkst., 2017 m. 3,9 tūkst.
Kontaktams:
Seimo narys Kęstutis Masiulis
Tel. (8-698) 42190
El. paštas: kestutis.masiulis@lrs.lt
Dėmesio! Už šią informaciją ELTA neatsako. Už tai atsako ją publikavęs klientas.
Dalintis