ELTA

Justas Džiugelis: Kiekvienam Lietuvos vaikui privalo būti užtikrintas ugdymas valstybine kalba

2021-06-03
12:28
Seimas
Džiugelis

Pastaruosius penkerius metus fiksuojamas vis didėjantis gyventojų skaičius Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonuose, o tuo pačiu vis daugiau šeimų susiduria su darželių trūkumo problema. Skaičiai - stebinantys. Nors Kauno ir Vilniaus rajonuose apsigyveno maždaug panašus skaičius naujakurių, pirmajame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas papildomai pradėjo lankyti 1559 vaikų, o Vilniaus rajone – tik 15.
 
Kauno rajone 2020 m. savivaldybės švietimo įstaigose eilėse liko laukti 897 švietimo įstaigų nelankančių 1,5–2,5 metų vaikų. Apie laukiančius eilėse Vilniaus rajone informacijos net nėra, nors jo gyventojai net peticijomis prašo įsteigti grupes valstybine kalba kalbantiems mažiesiems piliečiams.
 
Situacija dramatiška ir nesprendžiama ne vienerius metus, todėl Seimo narys Justas Džiugelis organizuoja š.m. birželio 4 d. 11.00 val., vyksiantį nuotolinį pasitarimą dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo Lietuvos savivaldybių rajonuose, kuriame dalyvaus Klaipėdos, Kauno ir, tikimasi, Vilniaus rajonų savivaldybių, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir kiti Seimo Švietimo komiteto nariai  bei su švietimo neprieinamumo problema susiduriantys žiedinių savivaldybių aktyvių bendruomenių atstovai.
Maloniai tikimės žiniasklaidos dėmesio šiai itin aktualią švietimo neprieinamumo temai.
 
Pasitarimas vyks nuotoliniu būdu „Microsoft Teams“ platformoje. Norintys dalyvauti prašome kreiptis elektroniniu adresu egle.zupkaitiene@lrs.lt ir Jums bus išsiųsta nuoroda.
 
Daugiau informacijos:
Eglė Zupkaitienė, tel. (+370) 688 11391, el.p. egle.zupkaitiene@lrs.lt
 
 
Dėmesio! Už šią informaciją ELTA neatsako. Už tai atsako ją publikavęs klientas.
Dalintis