ELTA

Prezidentas palaiko tiesioginių mero rinkimų įtvirtinimą

2021-06-18
14:04
Nausėda
Merai
Rinkimai

2021-06-18Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitikęs su Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovybe daugiausia dėmesio skyrė tiesioginių merų rinkimų ir tam reikalingų Konstitucijos pataisų klausimams. Susitikime dalyvavę savivaldybių merai iš daugumos Seime atstovaujamų politinių partijų pasisako už Konstitucijos pataisas, kurios leistų išsaugoti dabartinį merų statusą.
Šalies vadovas pritaria tokiai savivaldybių asociacijos pozicijai. Anot Prezidento, 2015 m. įteisinti tiesioginiai merų rinkimai pasiteisino ir šiuo metu veikiantis modelis atitinka visuomenės lūkesčius. Tačiau šalies vadovas supranta politines realijas ir matydamas skirtingas pozicijas Seime, kviečia visas suinteresuotąsias grupes kiek įmanoma greičiau rasti kompromisą, kuris būtų priimtinas daugumai Seimo narių, kurių balsų reikia Konstitucijos pataisoms įteisinti.
Šią savaitę tiesioginių merų rinkimų ir tam reikalingų Konstitucijos pataisų klausimus Prezidentas aptarė ir susitikimuose su Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, opozicijos frakcijų seniūnais ir savivaldybių merais.
Reikiamos Konstitucijos pataisos Seime turėtų būti pateiktos kitą savaitę.
Susitikime su Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovybe taip pat aptarti savivaldybių finansinio savarankiškumo klausimai, Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių įgyvendinimas, trumposios maisto grandinės ir smulkiųjų ūkių skatinimas.
Susitikime dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, prezidentas Mindaugas Sinkevičius ir viceprezidentai: Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis, Lazdijų merė Ausma Miškinienė, Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Prezidento komunikacijos grupė
Dėmesio! Už šią informaciją ELTA neatsako. Už tai atsako ją publikavęs klientas.
Dalintis