ELTA

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše geltonoje zonoje lieka tik Prancūzijos Majotas

2021-12-03
17:11
2021 m. gruodžio 3 d.
Nuo pirmadienio, gruodžio 6 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos perkeliama Malta ir Prancūzijos Gviana, o geltonoje zonoje lieka tik Prancūzijos regionas – Majotas.
Nuo gruodžio 4 d. pasikeitė ir keliautojams aktualios izoliacijos taisyklių nuostatos. Keliautojai, atvykstantys iš Botsvanos Respublikos, Esvatinio Karalystės, Lesoto Karalystės, Mozambiko Respublikos, Namibijos Respublikos, Pietų Afrikos Respublikos ir Zimbabvės Respublikos privalės izoliuotis 10 d., susitrumpinti izoliaciją galimybės nebus. Jiems taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, privaloma izoliuotis nepriklausomai nuo to, ar keliautojai buvo paskiepyti, ar persirgę COVID-19 liga.

Atvykstantiems iš aukščiau nurodytų Pietų Afrikos regiono šalių, bus galima palikti izoliacijos vietą tik šiais atvejais:
•                   nuvykti ar nuvežti savimi negalintį pasirūpinti asmenį į gydymo įstaigą skubiai pagalbai gauti (NVSC informavimas nereikalingas);
•                   nuvykti ar nuvežti savimi negalintį pasirūpinti asmenį į mobilų punktą ar gydymo įstaigą COVID-19 tyrimo atlikimui (NVSC informavimas nereikalingas);
•                   užsieniečiai ir Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys ar dirbantys užsienyje, asmenys, kuriems būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais, ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėms, galės išvykti iš Lietuvos Respublikos į valstybę, kurioje jie gyvena, dirba ar kurioje bus teikiama sveikatos priežiūros paslauga, nepraėjus nustatytam izoliacijos terminui (apie planuojamą išvykimą reikia informuoti NVSC).
•                   kaip ir iki šiol, jei izoliuotas asmuo dėl pagrįstų priežasčių turi pakeisti izoliavimo vietą, jis turės kreiptis į NVSC ir gauti leidimą nuvykti į kitą izoliavimo vietą (leidimas išduodamas ne daugiau kaip 2 kartus izoliacijos laikotarpiu, tik nuvykimui į izoliacijos vietą).

Zona            NVSC anketa                    Izoliacija*    COVID-19 tyrimas*
                     Ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios              10 dienų       PGR ne anksčiau 72 val. iki atvykimo arba antigeno testas ne anksčiau 48 val. iki atvykimo
Šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos priemonės                  Taip
(įskaitant persirgusius ir vakcinuotus asmenis)            Taip
(įskaitant persirgusius ir vakcinuotus asmenis)            Taip, papildomai testas (PGR) ne vėliau kaip 3 atvykimo dieną ir pakartotinis testas (PGR) ne anksčiau kaip 7 ir ne vėliau kaip 10 atvykimo dieną (įskaitant persirgusius ir vakcinuotus asmenis)
Raudona ir pilka                Taip              Taip              Taip
Geltona        Taip              Ne                Taip ir pakartotinis PGR tyrimas 3–5 dieną po atvykimo
Žalia             Taip              Ne                Taip
* Izoliacija ir tyrimas nereikalingas paskiepytiems pagal visą vakcinacijos schemą arba persirgusiems asmenims

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai. Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

COVID-19 LIGOS PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS

(galioja gruodžio 6–gruodžio 12 d.)
Šalis (teritorija)                  Taikomi reikalavimai keliautojams
Šalys, iš kurių atvykstant taikomos sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės
Botsvanos Respublika       Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildyti anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR arba antigeno testas). Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.
PGR tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, antigeno testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas. Neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų imtinai. Užsieniečiai, vežėjų transportu atvykstantys į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, neturi vežėjui pateikti neigiamo tyrimo atsakymo, tačiau privalo per 24 valandas nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimui Lietuvoje.

Turėti neigiamą tyrimo atsakymą ir izoliuotis taip pat privalo vakcinuoti ar persirgę asmenys. Atlikti du PGR tyrimus Lietuvoje bei izoliuotis taip pat turės vaikai, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar COVID-19 tyrimo rezultato.
Atvykus į Lietuvą būtina atlikti dar du PGR tyrimus:
•                   ne vėliau kaip 3-ią dieną po atvykimo;
•                   ne anksčiau kaip 7-tą ir ne vėliau kaip 10-tą dieną po atvykimo.
Privaloma 10 dienų izoliacija. Galioja griežtesnės izoliacijos sąlygos:
•                   negalima išeiti pasivaikščioti į lauką;
negalima izoliuotis viename bute arba name kartu su nekeliavusiais šeimos nariais. Jei asmuo izoliuojasi su artimaisiais, tuomet izoliuotis tam pačiam laikui
•                   (nedarbingumas neišduodamas) reikia ir kartu gyvenantiems;
* nurodytų kategorijų darbuotojams, gyvenantiems su kitais asmenimis, galima izoliuotis viename bute arba name kartu su nekeliavusiais asmenimis. Kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia.
•                   būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.
•                   
 Nuo 2021 m. gruodžio 4 d. iš šių šalių į Lietuvą grįžę asmenys, net ir gavę du neigiamus PGR tyrimo atsakymus, atliktus Lietuvoje, izoliacijos susitrumpinti negalės.
Asmenims, kuriems yra taikomos izoliacijos išimtys, 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą dienos reikės riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Dirbantiems asmenims rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Bendraujant su kitais asmenimis, išlieka reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, taip pat laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 prevencijos priemonių. Jiems taip pat taikomas reikalavimas atlikti du PRG tyrimus atvykus į Lietuvą:
•                   ne vėliau kaip 3-ią dieną po atvykimo;
•                   ne anksčiau kaip 7-tą ir ne vėliau kaip 10-tą dieną po atvykimo.
Izoliacijos vietą, gavus NVSC leidimą, galima palikti vykstant į kitą izoliavimo vietą, jei asmuo dėl pagrįstų priežasčių ją turi pakeisti (ne daugiau kaip 2 kartus izoliacijos laikotarpiu).
Izoliacijos vietą, informavus NVSC, galima palikti:
•                   užsieniečiams ir Lietuvos Respublikos piliečiams, gyvenantiems ar dirbantiems užsienyje, asmenims, kuriems būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais, ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėse, nepraėjus nustatytam izoliacijos terminui išvykti iš Lietuvos Respublikos į valstybę, kurioje jie gyvena, dirba ar kurioje bus teikiama sveikatos priežiūros paslauga.
Izoliacijos vietą galima palikti be NVSC informavimo:
•                   vykstant ar nuvežant savimi negalintį pasirūpinti asmenį į ASPĮ skubiai pagalbai gauti;
•                   iš anksto užsiregistravus Karštąja COVID-19 linija telefono numeriu 1808 arba užregistravus NVSC nuvykti į mobilųjį punktą ar ASPĮ ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 ištyrimo ar nuvežant ten savimi pasirūpinti negalintį asmenį.
Esvatinio Karalystė           
Lesoto Karalystė               
Mozambiko Respublika    
Namibijos Respublika       
Pietų Afrikos Respublika  
Zimbabvės Respublika      
Šalys, priskiriamos raudonai ir pilkai zonai
Europos ekonominės erdvės šalys          Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildyti anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.
Pasienio darbuotojai, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos Respublikos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną asmenys: vykstantys darbo reikalais, mokiniai ir juos į ugdymo įstaigą vežantys asmenys, studentai ir stažuotojai turi užsiregistruoti ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį, išskyrus, kai keliaujama keleiviniu transportu.
Keleivio anketos nereikia pildyti kruizinių laivų keleiviams, jeigu laivo įgula NVSC pateikia Jūrinę sveikatos deklaraciją, vadovaujantis Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis ir NVSC medicininės-karantininės kontrolės taisyklėmis.

Asmenims, kurie nėra paskiepyti nuo COVID-19 ligos, nėra persirgę šia liga ir nepriklauso kitoms išimčių grupėms, privalomas tyrimas dėl COVID-19 (pripažįstamas PGR arba antigeno testas, serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas).
PGR tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, antigeno testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas. Neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų imtinai. Užsieniečiai, vežėjų transportu atvykstantys į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, neturi vežėjui pateikti neigiamo tyrimo atsakymo, tačiau privalo per 24 valandas nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimui Lietuvoje.
Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) iki atvykimo į Lietuvą atlikto PGR tyrimo neigiamą atsakymą arba ne seniau nei prieš 48 val. (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) iki atvykimo į Lietuvą atlikto antigeno tyrimo neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.
Pasienio darbuotojai, kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną, asmenys, vykstantys darbo reikalais, mokiniai ir juos į ugdymo įstaigą vežantys asmenys, studentai ir stažuotojai, turi turėti ne seniau nei prieš 7 dienas prieš grįždami ar atvykdami į Lietuvą atliktą tyrimą dėl COVID-19 ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, jei vyksta savo transportu.
Privaloma 10 dienų izoliacija (izoliuotis nereikia paskiepytiems pagal visą vakcinacijos schemą arba persirgusiems asmenims, yra ir kitų išimčių, kurios skelbiamos čia: https://nvsc.lrv.lt/isimtys):
•                   galima pasivaikščioti lauke, bet nenutolti toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose;
•                   gyvenant su kitais asmenimis reikia izoliuotis atskirame kambaryje, tačiau kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia;
•                   būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.
Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą mobiliame punkte arba savo lėšomis ir gavus neigiamą rezultatą.
Jeigu paskiepyti asmenys izoliuojasi dėl to, kad atvykimo į Lietuvą dieną nebuvo praėjęs 14 dienų terminas po vakcinacijos, jie gali susitrumpinti izoliacijos laikotarpį suėjus 14 dienų po vakcinos dozės suleidimo, kai asmuo buvo paskiepytas:
antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.
Apie tai, kad suėjo 14 dienų po vakcinacijos, prašome pranešti NVSC užpildant elektroninę formą adresu nvsc.lrv.lt/sutrumpinti.
Asmenims, kuriems buvo sutrumpinta izoliacija arba yra taikomos izoliacijos išimtys, 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą reikės riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Dirbantiems asmenims rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Bendraujant su kitais asmenimis, išlieka reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, taip pat laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 prevencijos priemonių.
Izoliacijos vietą, gavus NVSC leidimą, galima palikti
•                   vykstant į kitą izoliavimo vietą, jei asmuo dėl pagrįstų priežasčių ją turi pakeisti (ne daugiau kaip 2 kartus izoliacijos laikotarpiu).
Izoliacijos vietą, informavus NVSC, galima palikti:
•                   kai asmuo turi laikyti brandos egzaminą pakartotinėje sesijoje. Jie turi laikytis specialių sąlygų;
•                   išvykti iš Lietuvos ir palikti izoliacijos vietą nepraėjus izoliavimo laikotarpiui, informavus NVSC, galima asmenims, gyvenantiems ar dirbantiems užsienyje ar kai būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais.
 
Izoliacijos vietą galima palikti be NVSC informavimo:
•                   organizuojant artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir (arba) dalyvauti artimo žmogaus šermenyse/laidotuvėse arba lankyti terminalinės būklės pacientų;
•                   vykstant į gydymo įstaigą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 tyrimo;
•                   vykstant į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
•                   vežant savimi negalintį pasirūpinti asmenį į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
•                   asmenis, kurie turi vykti į teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
•                   asmenims, kurie turi dalyvauti savo vestuvėse;
•                   aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalui, vykstančiam į aukšto meistriškumo sporto pratybas, treniruočių stovyklas, varžybas ir su jų sporto veikla susijusias institucijas ar įstaigas;
•                   asmenims, turintiems nuvykti į valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas jų kvietimu ar teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
•                   iš anksto užsiregistravus Karštąja COVID-19 linija telefono numeriu 1808 arba užregistravus NVSC nuvykti į mobilųjį punktą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 ištyrimo ar nuvežant ten savimi pasirūpinti negalintį asmenį;
•                   keliautojams, kai turi vykti vakcinuotis paskirtu laiku antrąja COVID-19 vakcinos doze;
•                   ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, kai turi vykti vakcinuotis paskirtu laiku – bet kuria vakcinos doze.
 
Sąraše nurodytų kategorijų darbuotojai, kurių kelionės tikslas susijęs su darbo funkcijų vykdymu (trečiųjų šalių piliečiams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką darbo funkcijų vykdymui atskiru atitinkamos valdymo srities ministro leidimu), kai atvykus į Lietuvą atliekamas PGR tyrimas ir gaunamas neigiamas PGR tyrimo rezultatas, gali palikti izoliavimo vietą ir darbo metu nuvykti į darbo ar verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą.
Airija            
Austrijos Respublika         
Belgijos Karalystė             
Bulgarijos Respublika       
Čekijos Respublika           
Danijos Karalystė              
Estijos Respublika             
Graikijos Respublika (įskaitant Korfu, Kefaloniją, Zakintą, Tasą, Kretą, Rodą ir Santorinį)      
Islandijos Respublika        
Ispanijos Karalystė (įskaitant Maljorką, Fuerteventūrą, Tenerifę ir Gran Kanariją)                    
Italijos Respublika            
Kipro Respublika              
Kroatijos Respublika         
Latvijos Respublika          
Lenkijos Respublika          
Lichtenšteino Kunigaikštystė                 
Liuksemburgo Didžioji Hercogystė
                     
Maltos Respublika             
Nyderlandų Karalystė       
Norvegijos Karalystė        
Portugalijos Respublika (įskaitant Madeira)                
Prancūzijos Respublika (įskaitant Martiniką, Reunjoną, ir Prancūzijos Gvianą išskyrus Majotą)                   
Rumunija     
Slovėnijos Respublika       
Slovakijos Respublika       
Suomijos Respublika        
Švedijos Karalystė            
Šveicarijos Konfederacija 
Vengrijos Respublika        
Vokietijos Federacinė Respublika          
Kitos šalys   
Afganistano Islamo Respublika              
Albanijos Respublika        
Alžyro Liaudies Demokratinė Respublika                   
Amerikos Samoa*             
Andoros Kunigaikštystė    
Angolos Respublika          
Antigva ir Barbuda           
Argentinos Respublika      
Armėnijos Respublika       
Aruba*         
Australija     
Azerbaidžano Respublika 
Bahamų Sandrauga           
Bahreino Karalystė           
Baltarusijos Respublika    
Bangladešo Liaudies Respublika            
Barbadosas  
Belizas         
Benino Respublika            
Bermuda*    
Bisau Gvinėjos Respublika                     
Bolivijos Daugiatautė Valstybė              
Bosnija ir Hercegovina     
Brazilijos Federacinė Respublika           
Brunėjaus Darusalamas     
Burkina Fasas                    
Burundžio Respublika       
Butano Karalystė               
Centrinė Afrikos Respublika                  
Čado Respublika               
Čilės Respublika               
Dominikos Sandrauga       
Dominikos Respublika      
Dramblio Kaulo Kranto Respublika       
Džibučio Respublika         
Egipto Arabų Respublika  
Ekvadoro Respublika        
Eritrėjos Valstybė             
Etiopijos Federacinė Demokratinė Respublika            
Fidžio Respublika             
Filipinų Respublika           
Gabono Respublika           
Gajanos Respublika           
Gambijos Respublika        
Ganos Respublika             
Gibraltaras* 
Grenada       
Guamas*      
Gvatemalos Respublika    
Gvinėjos Respublika         
Haičio Respublika             
Hondūro Respublika         
Indijos Respublika             
Indonezijos Respublika     
Irako Respublika               
Irano Islamo Respublika   
Izraelio Valstybė               
Jamaika        
Japonija        
Jemeno Respublika           
Jordanijos Hašimitų Karalystė               
Juodkalnija  
Jungtinės Amerikos Valstijos                 
Jungtiniai Arabų Emyratai
Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė              
Kaimanų salos*                 
Kalėdų sala*
Kambodžos Karalystė       
Kamerūno Respublika       
Kanada        
Kataro Valstybė                
Kazachstano Respublika   
Kenijos Respublika           
Kinijos Liaudies Respublika                   
Kirgizijos Respublika        
Kiurasao*    
Kolumbijos Respublika     
Komorų Sąjunga               
Kongo Demokratinė Respublika            
Kongo Respublika             
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika                 
Korėjos Respublika           
Kosovo Respublika*         
Kosta Rikos Respublika    
Kubos Respublika             
Kuko salos* 
Kuveito Valstybė              
Laoso Liaudies Demokratinė Respublika                    
Libano Respublika            
Liberijos Respublika         
Libijos Valstybė                
Madagaskaro Demokratinė Respublika  
Malaizija      
Malavio Respublika          
Maldyvų Respublika         
Malio Respublika              
Maroko Karalystė             
Maršalo Salų Respublika  
Mauricijaus Respublika    
Mauritanijos Islamo Respublika             
Meksikos Jungtinės Valstijos                 
Mianmaro Sąjungos Respublika             
Mikronezijos Federacinės Valstijos       
Moldovos Respublika       
Monako Kunigaikštystė    
Mongolija    
Montseratas*
Naujoji Zelandija              
Nauru Respublika              
Nepalo Federacinė Demokratinė Respublika               
Nigerijos Federacinė Respublika            
Nigerio Respublika           
Nikaragvos Respublika     
Omano Sultonatas             
Pakistano Islamo Respublika                  
Palestina*    
Panamos Respublika         
Papua Naujosios Gvinėjos Nepriklausomoji Valstybė
Paragvajaus Respublika    
Peru Respublika                
Pietų Sudano Respublika  
Prancūzijos Polinezija*     
Puerto Riko Sandrauga*   
Pusiaujo Gvinėjos Respublika                
Ruandos Respublika          
Rusijos Federacija             
Sakartvelas  
Saliamono salos                
Salvadoro Respublika       
Samoa Nepriklausomoji Valstybė          
San Marino Respublika     
San Tomė ir Prinsipės Demokratinė Respublika         
Saudo Arabijos Karalystė 
Seišelių Respublika           
Senegalo Respublika         
Sent Kitsas ir Nevis           
Sent Lusija   
Sent Vinsentas ir Grenadinai                  
Serbijos Respublika          
Siera Leonės Respublika   
Singapūro Respublika       
Sirijos Arabų Respublika  
Somalio Federacinė Respublika             
Sudano Respublika            
Surinamo Respublika        
Šiaurės Makedonijos Respublika           
Šri Lankos Demokratinė Socialistinė Respublika        
Šventasis Sostas (Vatikano Miesto Valstybė)*            
Tadžikistano Respublika   
Tailando Karalystė            
Taivanas*     
Tanzanijos Jungtinė Respublika             
Terksas ir Kaikosas*         
Togo Respublika               
Tongos Karalystė              
Trinidado ir Tobago Respublika             
Tuniso Respublika             
Turkijos Respublika          
Turkmėnistanas                 
Tuvalu          
Ugandos Respublika         
Ukraina        
Urugvajaus Rytų Respublika                  
Uzbekistano Respublika    
Vanuatu Respublika          
Venesuelos Bolivaro Respublika            
Vietnamo Socialistinė Respublika          
Zambijos Respublika        
Žaliojo Kyšulio Respublika                    
Šalys, priskiriamos geltonai zonai
Prancūzijos Respublika (tik Majotas)     Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildyti anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.
Pasienio darbuotojai, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos Respublikos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną asmenys: vykstantys darbo reikalais, mokiniai ir juos į ugdymo įstaigą vežantys asmenys, studentai ir stažuotojai turi užsiregistruoti ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį, išskyrus, kai keliaujama keleiviniu transportu.

Keleivio anketos nereikia pildyti kruizinių laivų keleiviams, jeigu laivo įgula NVSC pateikia Jūrinę sveikatos deklaraciją, vadovaujantis Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis ir NVSC medicininės-karantininės kontrolės taisyklėmis.

Asmenims, kurie nėra paskiepyti nuo COVID-19 ligos, nėra persirgę šia liga ir nepriklauso kitoms išimčių grupėms, privalomas tyrimas dėl COVID-19 (pripažįstamas PGR arba antigeno testas, serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas).

PGR tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, antigeno testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas. Neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų imtinai. Užsieniečiai, vežėjų transportu atvykstantys į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, neturi vežėjui pateikti neigiamo tyrimo atsakymo, tačiau privalo per 24 valandas nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimui Lietuvoje.
Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) iki atvykimo į Lietuvą atlikto PGR tyrimo neigiamą atsakymą arba ne seniau nei prieš 48 val. (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) iki atvykimo į Lietuvą atlikto antigeno tyrimo neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.
Pasienio darbuotojai, kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną, asmenys, vykstantys darbo reikalais, mokiniai ir juos į ugdymo įstaigą vežantys asmenys, studentai ir stažuotojai, turi turėti ne seniau nei prieš 7 dienas prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą dėl COVID-19 ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, jei vyksta savo transportu.
 
Privalomas antras tyrimas dėl COVID-19, kuris turi būti atliktas 3-5 dieną po atvykimo. Registruotis reikia Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt arba trumpuoju numeriu 1808. Reikalavimas atlikti tyrimą netaikomas COVID-19 liga persirgusiems arba nuo šios ligos pilnai paskiepytiems žmonėms, oficialių delegacijų nariams ir vaikams iki 12 metų.
 
Izoliacija netaikoma.
                     
Šalys, priskiriamos žaliai zonai
–                   Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildyti anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.
 
Pasienio darbuotojai, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos Respublikos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną asmenys: vykstantys darbo reikalais, mokiniai ir juos į ugdymo įstaigą vežantys asmenys, studentai ir stažuotojai turi užsiregistruoti ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį, išskyrus, kai keliaujama keleiviniu transportu.

Keleivio anketos nereikia pildyti kruizinių laivų keleiviams, jeigu laivo įgula NVSC pateikia Jūrinę sveikatos deklaraciją, vadovaujantis Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis ir NVSC medicininės-karantininės kontrolės taisyklėmis.

Asmenims, kurie nėra paskiepyti nuo COVID-19 ligos, nėra persirgę šia liga ir nepriklauso kitoms išimčių grupėms, privalomas tyrimas dėl COVID-19 (pripažįstamas PGR arba antigeno testas, serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas).
 
PGR tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, antigeno testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas. Neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų imtinai. Užsieniečiai, vežėjų transportu atvykstantys į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, neturi vežėjui pateikti neigiamo tyrimo atsakymo, tačiau privalo per 24 valandas nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimui Lietuvoje.
Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) iki atvykimo į Lietuvą atlikto PGR tyrimo neigiamą atsakymą arba ne seniau nei prieš 48 val. (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) iki atvykimo į Lietuvą atlikto antigeno tyrimo neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.
Pasienio darbuotojai, kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną, asmenys, vykstantys darbo reikalais, mokiniai ir juos į ugdymo įstaigą vežantys asmenys, studentai ir stažuotojai, turi turėti ne seniau nei prieš 7 dienas prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą dėl COVID-19 ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, jei vyksta savo transportu.
 Izoliacija netaikoma.
* Teritorijos, nesančios JT narėmis
 
IŠIMTYS DĖL TYRIMŲ IR IZOLIACIJOS (galioja gruodžio 6 d.–gruodžio 12 d.)
Reikalavimai dėl izoliacijos nėra taikomi, tačiau tyrimas dėl COVID-19 yra privalomas           •                     asmenims, atvykusiems iš šalių, priskiriamų geltonos ar žalios spalvos zonai;
Toliau išvardytiems asmenims išimtys dėl izoliacijos taikomos tik tuomet, jeigu jų kelionės tikslas susijęs su darbo funkcijų vykdymu:
•                   asmenims, kurie naudojasi imunitetais ir privilegijomis pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių, 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, taip pat pagal kitas Lietuvos tarptautines sutartis ir teisės aktus, jų šeimos nariams (sutuoktiniui arba partneriui, asmens ir (ar) sutuoktinio arba partnerio vaikams (įvaikiams), tėvams (įtėviams), globėjams) (toliau – šeimos nariai), kitiems jų artimiesiems giminaičiams ir juos aptarnaujančiam personalui, oficialių delegacijų nariams, taip pat diplomatams ir diplomatines atstovybes aptarnaujančiam personalui;
•                   NATO ir NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir juos aptarnaujančiam personalui bei jų šeimos nariams ir kitiems jų artimiesiems giminaičiams, taip pat tikrosios karo tarnybos kariams;
•                   pareigūnams, vykdantiems ekstradicijos, asmenų perdavimo ar perėmimo užduotis;
•                   užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvos žvalgybos institucijas su nacionalinio saugumo užtikrinimu susijusiais tikslais, atitinkamai Lietuvos krašto apsaugos ministro ar Lietuvos valstybės saugumo departamento direktoriaus leidimu;
•                   sveikatos priežiūros specialistams;
•                   pasienio darbuotojams, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantiems Lietuvos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną asmenims, vykstantiems darbo reikalais, mokiniams ir juos į ugdymo įstaigą vežantiems asmenims, studentams ir stažuotojams;
•                   jūrininkams, išskyrus įgulų narius, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais;
•                   aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams, dalyvaujantiems tarptautiniuose turnyruose, kurių organizavimui nustatytos ir patvirtintos atskiros tarptautinės taisyklės dėl COVID-19 pandemijos valdymo;
•                   iš Baltarusijos grįžusiems Lietuvos piliečiams – mokytojams, vykdantiems lituanistinį švietimą mokyklose Baltarusijoje bei dvasininkams, vykdantiems sielovadinį darbą Baltarusijoje;
•                   Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos Aviacijos valdybos darbuotojams.
Į Lietuvą atvykstantiems asmenims reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas              •                     tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, kai Lietuvoje užtikrinami tik būtinieji sustojimai (degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan.). Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu;
•                   turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką. Siekiant pasinaudoti izoliacijos išimtimi, gydymo įstaigos dokumento nereikia, jei asmeniui COVID-19 diagnozuotas Lietuvoje ir duomenys pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje. Tuo tarpu norint pasinaudoti išimtimi dėl testavimo, gydymo įstaigos dokumento, persirgus Lietuvoje, pateikti nereikia, jei į Lietuvą grįžtama savo transportu. Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu. Išimtis netaikoma, atvykstant iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės;
•                   asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas viena iš nurodytų COVID-19 vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“) pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schemą yra baigtas, jeigu po COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas:
o                   antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
o                   viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
o                   bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.
Išimtis netaikoma, atvykstant iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės
•                   oficialių delegacijų nariams, tiek keliaujant vežėjų transportu, tiek kitais būdais;
•                   tyrimo dėl COVID-19 rezultatai bei vakcinaciją ar persirgimą įrodantys dokumentai turi būti pateikti viena iš Europos sąjungos oficialių kalbų.
Reikalavimas dėl testo atlikimo prieš atvykstant į Lietuvą netaikomas, tačiau izoliacija yra privaloma          •                     užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro leidimu (tokie asmenys privalo per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti COVID-19 tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku atlikti tyrimą).
 
Užsieniečiams, atvykstantiems vežėjų transportu į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro leidimu testo atsivežti nereikia (tokie asmenys privalo per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti COVID-19 tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku atlikti tyrimą).
Reikalavimai dėl testo ir izoliavimo ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, bei taikomos išimtys               Ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis (kai jų kelionės tikslas susijęs su darbo funkcijų vykdymu):
o                   reikalavimai dėl testo:
•                   jei planuojamas buvimo Lietuvoje laikas yra trumpesnis nei 24 val. testo nereikia (bet jei vežėjas paliko transporto priemonę kitoje šalyje ir skrenda į LT lėktuvu kaip keleivis - testas reikalingas prieš patenkant į lėktuvą, kaip ir kitiems keleiviams)
•                   testas reikalingas, jei iš anksto žinoma, kad buvimo Lietuvos teritorijoje laikas yra ilgesnis, nei 24 val. (ekipažų ir įgulų nariai, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais ir atvyksta vežėjų transportu turi atsivežti testą; kiti ekipažų ir įgulų nariai, atvykstantys kitais būdais – gali arba tyrimą atsivežti, arba pasidaryti LT)
•                   jei tokie asmenys lieka LT ilgiau nei 24 val. neplanuotai (išskyrus atvejus, kai dėl objektyvių aplinkybių, pavyzdžiui, procedūrų muitinėje, pasienyje ar pan., asmuo neplanuotai užtruko ilgiau), jiems reikia registruotis tyrimui per 24 val.
o                   izoliacijos reikalavimai:
•                   izoliacija privaloma nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau kaip 10 dienų nuo grįžimo/atvykimo (izoliacijos terminą galima susitrumpinti, 7 izoliacijos dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą)
•                   izoliacija netaikoma, kai jie:
o                   pristato krovinį ar atvyksta jo pasiimti nelikdami Lietuvos Respublikoje ar vyksta tranzitu per Lietuvos Respubliką;
o                   vyksta darbo reikalais į Baltarusiją, Estiją, Latviją, Lenkiją ar Kaliningrado sritį, grįžta į per Lietuvą 24 val. ir kitoje šalyje neturi artimų kontaktų.
Reikalavimai vaikams       •                   vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo prieš atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą;
•                   vaikams iki 12 metų, atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma. Jeigu kartu su vaiku keliavusiems asmenims yra privaloma izoliacija, rekomenduojama tokiems vaikams nelankyti ugdymo įstaigos kartu keliavusių asmenų izoliacijos laikotarpiu;
•                   vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo;
•                   vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių, privalomas PGR tyrimas, kuris turi būti atliktas 3–5 dieną po atvykimo
•                   vaikai, atvykę iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, taip pat privalo atlikti du PGR tyrimus Lietuvoje bei izoliuotis, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar COVID-19 tyrimo rezultato

SAM Spaudos tarnyba
Dėmesio! Už šią informaciją ELTA neatsako. Už tai atsako ją publikavęs klientas.
Dalintis