ELTA

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie dažymą su pulverizatoriumi (600)

2022-02-21
13:25

Pulverizatorius – populiarus ir daugelio dažnai naudojamas ir dažnai sutinkamas įrankis, skirtas įvairių darbų atlikimui ir paviršiaus dažymui. Su pulverizatoriumi (purkštuvu) dažnai dirba tikrai daug kas, dėl to manome, kad yra verta apžvelgti svarbiausius faktus ir informaciją, kuri susijusi su pulverizatorių naudojimu. Jeigu nusprendėte patys dažyti kažką namuose, dirbtuvėse ar sau, skaitykite toliau ir tikimės, kad sužinosite ką nors naudingo!

Pradėkite nuo pažinties su įvairiausiais pulverizatoriais/purkštuvais

Daug kas gali galvoti, jog yra tik vieno tipo įrankis dažymui. Deja, bet jūs galite susidurti su net trimis skirtingais purkštuvų tipais, iš kurių kiekvienas turi savo privalumų ir trūkumų. Pulverizatoriai savo išvaizda kiek primena pistoletus ir naudoja pneumatiką (suslėgtą orą) tam, kad išpurkštų dažų sluoksnį.
Kad ir iš kokios parduotuvės nuspręsite pirkti šią įrangą, peržvelkite visų siūlomų prekių sąrašą ir įsigilinkite į techninę dalį bei prekių specifikacijas. Renkantis įrankį darbui kaina taip pat yra svarbi, tačiau pajėgumas ir funkcionalumas vis tiek yra patys svarbiausi kriterijai, kad ir iš kurios pusės bepažiūrėtumėte.

Kur naudojami pulverizatoriai?

Pulverizatorių jums reikėtų naudoti tuomet, jeigu dažysite didelį plotą arba labai daug elementų, pvz., detalių, fragmentų ir t.t.. Šie įrankiai taip pat tinka dažant baldus, kadangi su jais lengviau prieiti prie tų vietų, kurios įprastai būtų sunkiau pasiekiamos. Dažymo pulverizatoriai dažniausiai sutinkami autodirbtuvėse bei statybinių darbų metu, kada dirbama tuščiuose namuose ar rekonstruojamose patalpose, kur nėra daug pašalinių daiktų.

Ką reikia žinoti prieš naudojant?

Prieš naudojant turėtumėte žinoti, kad reikia šiokio tokio pasiruošimo. Tas zonas ir tuos daiktus, kuriuos nepurkšite dažais, reikia uždengti. Daug kas naudoja specialią dažymo juostą bei celofaną arba panašaus tipo uždangalą. Jeigu, visgi atliekate labai nedidelį dažymą, pulverizatoriaus gal net neapsimoka traukti, kadangi pats pasiruošimas truks ilgai.
Šie įrankiai taip pat naudos daugiau dažų nei teptukai ar rulonai, tad būtinai pasirūpinkite atsargomis. Visgi du dažniausiai pamirštami dalykai yra šie: valymas ir apsauga. Po kiekvieno darbo reikia išrinkti pulverizatorių bei jį išvalyti. Na, o apsauga yra skirta jūsų akims bei kvėpavimo takams. Tam, kad dažai nepatektų į akis bei plaučius ir kvėpavimo takus, būtinai naudokite apsaugines kaukes bei akinius.

Tinkama apranga

Šalia tinkamos veido ir aplinkinių daiktų apsaugos, jums reikėtų žinoti ir tai, kaip tinkamai apsirengti prieš dažymo darbus. Jeigu kada nors matėte nuotraukas iš automobilių gamyklos ar kitų įstaigų, kur dirba profesionalūs dažytojai, turbūt matėte, kad jie yra smarkiai apsisaugoję ir daug užsidengę nuo išorės. Jie dėvi apsauginius kostiumus ant kūno, o veidus dengia specialios, į dujokaukes panašios veido kaukės/respiratoriai. Taip daroma ne be reikalo. Dažai savyje turi ganėtinai daug nuodingų ir kenksmingų dalelių ir tik nusistovėjusios jos tampa nebepavojingos. Negana to, patekę ant odos, dažni dažai neišsiplauna lengvai, ką jau kalbėti apie gerus drabužius.
Jeigu dažote kambarį, geriausia bus absoliučiai viską išstumti ar išnešti kitur.

Pats dažymo procesas

Pereikime prie dažymo. Jūsų dažymo pistoletas (pulverizatorius) turėtų būti naudojamas patalpoje, kuri yra gerai vėdinama. Be to, oro temperatūra neturėtų būti mažiau 8-12 laipsnių Celsijaus, bet ir ne aukštesnė nei 25 laipsniai. Jeigu temperatūra bus aukštesnė ar žemesnė, dažai džius per greit arba pulverizatorius užsikimš atitinkamai.
Dažymą pradėkite nuo dažų išmaišymo. Darykite tai pagal instrukciją. Stebėkite, kad pulverizatorius neužsikimštų, nes taip dažai purškiasi ne srautu, o padrikai, pliūpsniais. Būtinai išbandykite pulverizatorių ant bandomojo ruošinio ar testinio gabalėlio medienos ar gipso kartono. Naudokite ilgus, tolygius judesius ir žiūrėkite ar dažai dengiasi vienodai. Jeigu viskas atrodo gerai ir jau pagavote ritmą, galime pereiti prie tikrojo paviršiaus dažymo.
Dirbkite lėtai, bet užtikrintai. Stenkitės naudoti tiesius, horizontalius judesius. Rekomenduojama vienu ypu purkšti maždaug 30-50cm ilgio šuorus. Stenkitės, kad vienas sluoksnis padengtų ir dalį kito. Pasiekus kampus, pakeiskite purškimo kryptį iš horizontalios į vertikalią, kad pernelyg daug dažų neatsidurtų vienoje vietoje. Po tam tikro laiko trumpam atsitraukite, kad pažvelgtumėte į savo darbą iš šiek tiek toliau ir pamatytumėte nelygumus bei pvz., praleistus lopelius ir t.t.
Atsisiųsti
Dėmesio! Už šią informaciją ELTA neatsako. Už tai atsako ją publikavęs klientas.
Dalintis