INK agency, UAB

Kad studijos neapkarstų: 5 ženklai, jog atėjo laikas keisti nešiojamąjį kompiuterį

2023-09-01
09:32
Studentui nešiojamasis kompiuteris yra savotiškas centras, aplink kurį sukasi visas gyvenimas. Jis saugo visus studijų užrašus, tampa portalu į pasaulį nuotolinėse konferencijose, o dienos pabaigoje bendrabučio kambarį transformuoja į kino teatrą, žaidimų erdvę ar šokių aikštelę. Tačiau po tam tikro laiko šis įrenginys paprasčiausiai pradeda nebespėti paskui mus. Artėjant mokslo metų pradžiai, „Telia“ pateikia penkis ženklus, kad atėjo laikas įsigyti naują nešiojamąjį kompiuterį.
„Kraustymasis“ į naują nešiojamąjį kompiuterį gali kainuoti kaip kelių mėnesių buto nuoma ir užimti nemažai laiko, todėl šį darbą norisi atlikti tik gerai pasvėrus visus motyvus. Deja, kadangi kiekvienas iš mūsų minėtą prietaisą naudojame skirtingai, jo keitimo būtinybės neįmanoma nusakyti tokiais objektyviais kriterijais, kaip specifikacijos ar modelio amžius. Geriausiai tai įvertinti padeda studijų ir pramogų poreikiai, tvarkaraščio ypatumai ir pasitenkinimo dabartiniu įrenginiu lygis“, – teigia „Telia“ išmaniosios įrangos ekspertas Marijonas Baltušis. 
Planuojame keliauti kur kas daugiau
Mokymasis aukštojoje ar profesinėje mokykloje neretai būna susijęs ne tik su persikėlimu į kitą miestą, bet ir su dažnomis kelionėmis jo ribose. Iš namų į auditoriją, iš auditorijos į biblioteką, iš bibliotekos į kitą fakultetą – panašus ciklas studijuojant gali pasikartoti net kelis kartus per dieną. Toks gyvenimo ritmas vargina fiziškai, o prie to papildomai prisideda ir krepšyje su mumis visur keliaujantis sunkus kompiuteris.
„Kai kurie nešiojamieji kompiuteriai gali veikti nepriekaištingai ir atitikti visus mūsų poreikius, tačiau paprasčiausiai būti nesutverti palikti mūsų darbo stalą. Tai ypač galioja 2 arba net 3 kg sveriantiems 16-17 colių įstrižainės kompiuteriams, kurie būdami kuprinėje vargina mūsų nugarą ir yra tiesiog per dideli, kad juos komfortiškai būtų galima pasidėti ant nedidelio auditorijos staliuko ar savo kelių, važiuojant autobusu. Gyvenant tokį judrų gyvenimą, vertėtų pagalvoti apie antro mažesnę 13 colių įstrižainę turinčio įrenginio įsigijimą ar pagrindinio kompiuterio iškeitimą į naujesnį ir lengvesnį modelį, tokį kaip „Microsoft Surface Laptop 5“ ar „MacBook Air“, – pataria M. Baltušis.
Neapsieiname be dedikuotos vaizdo plokštės
Šiomis dienomis net ir pigesni nešiojamieji kompiuteriai nesunkiai susitvarko su biuro programomis, naršymu internete ir kitomis įprastomis studentiškomis užduotimis. Tačiau studijuojant inžinerines specialybes, gilinantis į dirbtinio intelekto pritaikymą ar video kūrybą, dažnai nepavyks išsiversti be kompiuterio su dedikuota „nVidia“ ar AMD vaizdo plokšte. Įprastai šį komponentą siūlo žaidimų kategorijai priskiriami modeliai, todėl įsigijus tokį įrenginį po paskaitų atsiras galimybė ir kokybiškai atsipalaiduoti.
Planuojame kompiuterį naudoti ne tik studijoms
Ne paslaptis, kad studentiškas gyvenimas dažnai būna susijęs su įvairių patogumų trūkumu, todėl nešiojamam kompiuteriui dažnai tenka užduotis pakeisti ir kitus prietaisus. Pasak „Telia“ atstovo, planuojant, kad kompiuteris atstos televizorių, planšetę, belaidę kolonėlę ir žaidimų konsolę, reikėtų įvertinti, ar dabartinis prietaisas tikrai pajėgus tai atlikti. 
„Galbūt komfortiškam filmų žiūrėjimui trukdo per maža jo ekrano įstrižainė ir raiška, o galbūt laisvalaikiu norėtume atskleisti savo meninę gyslelę ir tam praverstų liečiamas ekranas, ant kurio galime piešti ir braižyti specialiu rašikliu? Ne mažiau svarbu įvertinti ir jo parametrų galimybes patenkinti ateityje išaugsiančius poreikius – norą kompiuteriniame žaidime pasivaržyti su kurso draugais ar imtis papildomų pajamų generuojančio laisvai samdomo darbo“, – įspėja įrangos ekspertas.
Kompiuterio nepaleisite iš rankų visą dieną
Pradėjus studijuoti, neretam tenka išbandyti savo kompiuterio ištvermę, o tiksliau – jos nebuvimą. Įtemptas paskaitos konspektavimas sėdint auditorijos viduryje, rašto darbų rašymas traukinyje, tiksint paskutinėms minutėms iki įkėlimo, „YouTube“ žiūrėjimas mėgstamoje kavinėje, pamiršus įkroviklį namuose – šiais momentais mažiausiai norėtųsi išvysti išsijungiantį ekraną. 
Norint nepapulti į šias nemalonias situacijas, J. Puodžius pataria pasižvalgyti į „Apple“ kurtus „M1“ ir „M2“ lustus turinčius „MacBook“ modelius, kurie be įkrovimo gali atlaikyti net 18 valandų darbo, bei į taupiuosius „Microsoft Surface Pro 9“. Didelis jų privalumas yra ir galimybė įkrauti per USB-C lizdą, todėl esant kelyje, kompiuterio įkrovimui bus galima panaudoti išmaniojo telefono išorinę bateriją.
Dabartinis kompiuteris yra tiesiog per lėtas
Jeigu su dabartiniu nešiojamuoju kompiuteriu nudirbate visus darbus, bet tai darydami patiriate diskomfortą, tai jau gali būti pakankama priežastis dairytis į naujesnį modelį. Pernelyg lėtas programų atvėrimas, aušintuvo ūžimas visu garsu žiūrint filmą, prastas integruotos kameros vaizdas video konferencijose – visa tai gali veikti kaip dar vienas nereikalingas dirgiklis ir taip nemažu streso lygiu pasižyminčiame studento gyvenime. Naujas įrenginys su spartesniu lustu, ryškiu ekranu ir patogia klaviatūra studentiškus darbus leis nudirbti bent truputį greičiau ir sumažinti nuovargį.

Daugiau informacijos:
Audrius Stasiulaitis
I WILL TELL YOU TELIA
Tel. (8 5) 236 7019, Mob. 8 686 77988
El. p. audrius.stasiulaitis@telia.lt  
Telia Lietuva, AB, Saltoniškių g. 7A, 03501 Vilnius
Atsisiųsti
Dėmesio! Už šią informaciją ELTA neatsako. Už tai atsako ją publikavęs klientas.
Dalintis