Jeigu norite ieškoti pagal kelis žodžius/žodžių junginius, atskirkite juos kabliataškiu (pvz. Europos Parlamentas; rinkimai)
Paieškos rezultatuose pateikiama dviejų paskutinių savaičių informacija, norėdami ieškoti ilgesnio periodo naujienų naudokite detalią paiešką.
Atitinka visas paieškos frazes
Atitinka bent vieną
Visuose laukuose
Tik pavadinimai
Politika
Verslas
Švietimas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Regionai
Kita
Orai
Numatoma Lietuvoje
Lietuvos istorija mena
Užsienio istorinių sukakčių kalendorius
Astrologija
TV programa
Išvalyti filtrą
Detali paieška
Suskleisti paiešką
Išvalyti filtrą
Šiandien
Rytoj
Naujienų filtras
Sukurti pranešimą
Visi pranešimai
Politika
Diplomatija
Organizacijos
Parlamentas
Prezidentas
Rinkimai
Saugumas
Seimas
Valdymas
Vyriausybė
Savivalda
Socialiniai klausimai
ELTA tyrimai
Verslas
Aplinka
Ekonomika
Energetika
Finansai
Įmonės
Nekilnojamasis turtas
Susisiekimas
Verslas praneša
Žemės ūkis
Švietimas
Bendrasis ugdymas
Aukštasis mokslas
Neformalusis ugdymas
Švietimo politika
Valdymas
Teisėtvarka
Institucijos
Nelaimės
Nusikaltimai
Teisingumas
Tvarkdara
Kultūra
Menas
Mokslas
Pramogos
Įstaigos
Žiniasklaida
Įvairybės
Veidai
Sportas
Sveikata
Regionai
Vilnius
Kaunas
Klaipėda
Šiauliai
Panevėžys
Alytus
Marijampolė
Utena
Telšiai
Tauragė
Kita
Kalendorius
Politika
Verslas
Švietimas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Regionai
Kita
Lietuvos šauliams suteikta daugiau teisių
Publikuota: 2022-03-2412:02
Atnaujinta: 2022-03-2412:02
Seimas
Šauliai
Seimas priėmė Lietuvos šaulių sąjungos ir Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymų pakeitimus, kuriais nutarta leisti pilnamečiams šauliams, išlaikiusiems šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių naudojimo taisyklių egzaminus, naudoti prievartą, šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones Policijos ir Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymuose nustatytais pagrindais.
Pagal priimtas pataisas, tokią teisę šauliai turės tik veikdami kartu su policijos ar Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Lietuvos šaulių sąjungai teikiant pagalbą Valstybės sienos apsaugos tarnybai ir policijai, prievarta, specialiosios priemonės ir šaunamieji ginklai galės būti naudojami tik tiek, kiek tai būtina pagalbos tikslams pasiekti.
Iki šiol įstatyme buvo nustatyta, kad šauliai šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones gali naudoti Karinės jėgos naudojimo statute nustatytais pagrindais, t. y. bendraisiais karinės jėgos naudojimo bei būtinosios ginties pagrindais.
Seimo nario Kęstučio Mažeikos nuomone, 103 metus skaičiuojanti organizacija nusipelno daugiau teisių ir pareigų, nes per paskutinius 3 metus nuo pandemijos pradžios aktyviai buvo įsitraukusi tiek į pandemijos valdymą, tiek į pabėgėlių krizės valdymą. „Ši sąjunga galės toliau tęsti ir dar aktyviau prisidėti prie svarbių užduočių ir funkcijų, kurias vykdo kartu su kitomis valstybės sukarintomis institucijomis. Džiaugiuosi, kad artimiausiu metu šauliai, kurių gretas šiemet papildė dar beveik tiek pat narių, kiek buvo iki šiol, – tai jau beveik 10 tūkst. narių, išplėtus funkcijas, arsenalą galės prisidėti prie funkcijų visa ekipuote ir pajėgumu“, − priėmimo metu kalbėjo parlamentaras.
Seimo narys Arūnas Valinskas pabrėžė, kad besikeičiančios aplinkybės dažnai reikalauja greitos reakcijos, nepriklausomo veikimo galimybės reaguoti į grėsmes jas atitinkančiomis priemonėmis. „Visi puikiai suprantame – svarbu ne tik tai, kad vienokiuose ar kitokiuose veiksmuose tiesiog dalyvauja tam tikras statistinis skaičius pareigūnų, tačiau ir ką tie pareigūnai sugeba, kokią teisę turi. Šaulys ar bet kuris kitas pareigūnas, kurio galimybės vykdant savo pareigas yra itin suvaržytos, kartais kaip tik gali būti kliūtis, reikalaujanti priežiūros ir kontrolės, o ne pagalba, palengvinanti užduočių vykdymą“, − pataisų reikalingumą argumentavo A. Valinskas.
Seimas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme taip pat nusprendė įtvirtinti, kad leidimas laikyti ginklus ir leidimas nešiotis A kategorijos ginklus šaulio tarnybai ar profesinės karo tarnybos kario, kario savanorio ir kito savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kario individualiems praktiniams įgūdžiams tobulinti, išduotas asmeniui pirmą kartą, galios 2 metus, o po to galės būti teritorinės policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu pratęsiamas kas 5 metai 5 metų laikotarpiui. Anot Seimo nario Jono Jauručio, ši nauja nuostata Šaulių sąjungos atstovams, kariams savanoriams ir profesinės karo tarnybos kariams namuose laikyti automatinius ginklus. „Tai sudarytų galimybę bent kiek sumažinti tas rizikas ir dalį ginklų ir amunicijos turėti namuose, kad galėtų mūsų visuomenė ir kariuomenės žmonės, kurie yra tam tikroje vietoje, galėtų pradėti priešintis galimai agresijai“, − pažymėjo parlamentaras.