Paieškos rezultatuose pateikiama dviejų paskutinių savaičių informacija, norėdami ieškoti ilgesnio periodo naujienų naudokite detalią paiešką.
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
ELTA DARBO KALENDORIUS
Numatoma Lietuvoje
Lietuvos istorija mena
Užsienio istorinių sukakčių kalendorius
Astrologija
TV programa
Išvalyti filtrą
Detali paieška
Suskleisti paiešką
Išvalyti filtrą
Šiandien
Rytoj
Atvaizdavimas
Naujienų filtras
Visi pranešimai
Politika
Diplomatija
Organizacijos
Parlamentas
Prezidentas
Rinkimai
Saugumas
Seimas
Valdymas
Vyriausybė
Savivalda
Socialiniai klausimai
ELTA tyrimai
Verslas
Aplinka
Ekonomika
Energetika
Finansai
Nekilnojamasis turtas
Paslaugos
Pramonė
Prekyba
Rinka
Ryšiai
Statyba
Transportas
Verslas
Įmonės
Žemė
Žemės ūkis
Susisiekimas
Klimatas
Teisėtvarka
Institucijos
Nelaimės
Nusikaltimai
Teisingumas
Tvarkdara
Kultūra
Religija
Medicina
Menas
Mokslas
Pramogos
Įstaigos
Švietimas
Žiniasklaida
Įvairybės
Veidai
Sportas
Atletinis
Kamuolinis
Kovinis
Struktūros
Techninis
Vandens
Žaidimai
Žiemos
Sveikata
Tvari Lietuva
Švietimas
Ekonomika
Visuomenė
Aplinka
Kalendorius
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
Mokytojai vėl pamirštami
Publikuota: 2022-10-0511:17
Atnaujinta: 2022-10-0511:17
Švietimas
Pedagogai
Užmokesčio
Didinimas
Nuo kitų metų sausio 1 d. planuojamas pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimas, tačiau mokytojai ir vėl yra pamirštami.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nepritaria LR valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo Nr. XIII-198 6, 10 ir 11 straipsnių bei 1, 2, 3, 4 ir 5 priedų pakeitimo įstatymo projektui (toliau – Įstatymo projektas), kadangi jame siūlomi pakeitimai yra nesubalansuoti, neatspindi ekonominių realijų ir neprisideda prie LR Vyriausybės prisiimtų įsipareigojimų vykdymo.
Įstatymo projektu numatomas mokytojų darbo užmokesčio didinimas 9 procentais (kartu su baziniu BD padidinimu iki 186 eurų nuo 2023-01-01 – 12 proc.). Tai iš esmės nesiekia net vidutinio darbo užmokesčio augimo tempo ir gerokai atsilieka nuo infliacijos augimo tempo.
Šiuo teisės dokumentu nėra siekiama Vyriausybės programoje, Politinių partijų susitarime dėl švietimo politikos bei Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėse sutartyse numatytų tikslų, kad iki 2024 metų mokytojo vidutinis darbo užmokestis sudarytų 130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.
Įstatymo projekte numatomi skirtingi pedagoginių darbuotojų koeficientų procentai darbo užmokesčio pakėlimui: švietimo įstaigų vadovams pastoviosios dalies koeficientas didinamas 18 procentų, tuo tarpu mokytojams jis didinamas 9 procentais, o tam tikriems pedagoginiams darbuotojams (logopedams, specialiesiems pedagogams) dėl didinamos darbo laiko normos realus darbo užmokestis didėtų tik apie 2 procentus.
„Manome, kad mokytojai yra ne mažiau svarbūs nei švietimo įstaigų vadovai, ir atlyginimai mokytojams bei kitiems pedagoginiams darbuotojams turi kilti tiek pat. Tik toks darbo užmokesčio didinimas atitiktų dabartinę ekonominę situaciją, infliacijos augimą bei būtų realiai vykdomi Vyriausybės įsipareigojimai“, - sako LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.
Daugiau informacijos:
Andrius Navickas
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas
Mob. tel. +370 601 57747
(ELTA)
Dėmesio! Už šią informaciją ELTA neatsako. Už tai atsako ją publikavęs klientas.
Dalintis
Paieškos rezultatuose pateikiama dviejų paskutinių savaičių informacija, norėdami ieškoti ilgesnio periodo naujienų naudokite detalią paiešką.