Paieškos rezultatuose pateikiama dviejų paskutinių savaičių informacija, norėdami ieškoti ilgesnio periodo naujienų naudokite detalią paiešką.
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
ELTA DARBO KALENDORIUS
Numatoma Lietuvoje
Lietuvos istorija mena
Užsienio istorinių sukakčių kalendorius
Astrologija
TV programa
Išvalyti filtrą
Detali paieška
Suskleisti paiešką
Išvalyti filtrą
Šiandien
Rytoj
Atvaizdavimas
Naujienų filtras
Visi pranešimai
Politika
Diplomatija
Organizacijos
Parlamentas
Prezidentas
Rinkimai
Saugumas
Seimas
Valdymas
Vyriausybė
Savivalda
Socialiniai klausimai
ELTA tyrimai
Verslas
Aplinka
Ekonomika
Energetika
Finansai
Nekilnojamasis turtas
Paslaugos
Pramonė
Prekyba
Rinka
Ryšiai
Statyba
Transportas
Verslas
Įmonės
Žemė
Žemės ūkis
Susisiekimas
Klimatas
Teisėtvarka
Institucijos
Nelaimės
Nusikaltimai
Teisingumas
Tvarkdara
Kultūra
Religija
Medicina
Menas
Mokslas
Pramogos
Įstaigos
Švietimas
Žiniasklaida
Įvairybės
Veidai
Sportas
Atletinis
Kamuolinis
Kovinis
Struktūros
Techninis
Vandens
Žaidimai
Žiemos
Sveikata
Tvari Lietuva
Švietimas
Ekonomika
Visuomenė
Aplinka
Kalendorius
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
„Padėkime sau'19“ – penkeri metai iššūkių ir treti metai virtualioje erdvėje
Publikuota: 2022-12-1916:01
Atnaujinta: 2022-12-1916:37
Neįgalieji
Leidinys
PAGRINDINIAI ĮVYKIAI NEPRIKLAUSOMO IR LABDARINGAI LEIDŽIAMO INFORMACINIO BIULETENIO ASMENIMS SU NEGALIA ISTORIJOJE:
- 2018 m. pradėtas leisti sienlaikraštis ir padalinamos popieriuje spausdintos versijos informacinis biuletenis „Padėkime sau'19“. Sutelktas kontaktinių asmenų, institucijų, biudžetinių įstaigų, NVO, privataus sektoriaus atstovų, teikiančių informaciją, konsultacijas, ratas.
- 2018–2019 m. tobulinamas leidinio dizainas, telkiami autoriai, atrenkamos skaitytojams įdomiausios temos. Suteiktas spausdintai leidinio versijai ISSN 2669-1426. Užmezgami ryšiai su JT Žmogaus Teisių Taryba, plėtojami ryšiai su NordMedia Network.
- 2020 m. „Padėkime sau'19“ pradėtas leisti internetine versija, adresas www.leidinyssau.lt. Suteiktas internetinei leidinio versijai ISSN 2669-1876. Sukuriama interneto svetainė.
- 2020–2022 m. skelbiamos publikacijos komunikacijos vadybos, integruotos komunikacijos, žurnalistikos, masinės komunikacijos, kitomis temomis, populiarios skilties „Išgyvenimo pradžiamokslis“ publikacijos, įvairių LR ministerijų ir joms pavaldžių institucijų teikiamos konsultacijos, informacija, humoro skiltyje didžiausio atgarsio susilaukė receptai „Medikų tinginys“ ir „Medikų viliotinis“ bei „Piratų valgiai“, karikatūros ir komiksai: www.leidinyssau.lt. ISSN 2669-1876. Daugiausia dėmesio susilaukė INFORMUOTO ASMENS NESUTIKIMAS, skirtas geriau suvokti savo teises, paskelbtas gavus ekspertų informaciją www.leidinyssau.lt.
- Informacinis biuletenis „Padėkime sau'19“ paminėtas ir/ar tapo tyrimų objektu, rezultatai pristatyti tarptautinei auditorijai mokslo renginiuose, publikacijose: Armonienė A (2020/2021) Integrated Messages: 30 Years Lasting Evolution „Communication is Power” (Merrihue 1960: 150), parašyta 2020 m. gruodį–2021 m. sausį www.athensjournals.gr/reviews/2020.
Armonienė A. (2021) Dynamic and 30 years as Integrated Communication, parašyta 2021 m. kovo 10 d. March. Abstracts NM2021 www.nordmedia 2021.exordo.com.
Armonienė A. (2020/2021) Informavimo verslas kintantis, bet amžinas, arba kada žurnalistas prilyginamas dvasininkui, parašyta 2020 m. gruodį–2021 m. sausį, www.leidinyssau.lt/idomu.
Armonienė A. (2022) informacinis biuletenis „Padėkime sau'19“ 2022 m. balandį ir spalį pristatytas Piraeus, Graikijoje, kaip leidinys, skirtas mažiau galimybių turinčiųjų asmenų auditorijai, skatinantis gilinti žinias ir išmokti atsirinkti informaciją, nepasitikėti melagienomis.
- 2022 m. ERASMUS+ programos pagrindu informacinis biuletenis „Padėkime sau'19“ tapo kanalu, kuriame mažiau galimybių turintieji asmenys gali būti skatinami kelti savivertę, susipažintų su realiomis galimybėmis įgyti naujas kvalifikacijas, įgūdžius, susipažinti su kitų kultūrų atstovais, mokytis užsienyje, įsitvirtinti darbo rinkoje unikaliose nišose ir tapti nuo nieko nepriklausomais, dirbti savarankiškai, nepasiduoti eksploatacijai, išnaudojimui, ginti autoriaus teises, nepasiklysti vis labiau suskaitmenintoje aplinkoje bei likti aktyviais iki gilios senatvės.
Kol kas dar nėra atlikta 2022 m. statistinė analizė, žinoma, jog Lietuvoje 2021 m. buvo apie 221 tūkst. asmenų su negalia, pandemijos laikotarpiu jų sumažėjo gana ženkliai, informacinio biuletenio „Padėkime sau'19“ puslapiuose ir www. versijoje buvo skelbta: „Karantinas, mes ir beveik 10 000 perteklinių mirčių Lietuvoje pandemijos laikotarpiu: Kiek mirusiųjų tarpe asmenų su negalia?“ 2021-04-14 „Žmonėms su negalia valstybė yra skolinga ir skolą privalu grąžinti“, kt. panašios tematikos publikacijos. Todėl primename, kokia situacija buvo 2019/2020 m.: Lietuvoje skaičiuota 9 proc. (242 tūkst.) gyventojų su negalia, neįgalus buvo praktiškai vienas asmuo iš 10. Neįgalių asmenų iki 18 m. amžiaus Lietuvoje nežymiai daugėjo, jie sudarė apie 3 proc. visos vaikų populiacijos šalyje, o 2019 m. neįgalių vaikų visame neįgaliųjų asmenų skaičiuje (0,24 mln. asmenų) buvo 6,5 proc. Per 5 metų laikotarpį nuo 2015 iki 2019 metų net 11,4 proc. išaugo vaikų, kuriems neįgalumas nustatytas pirmą kartą, skaičius, tai matome iš NDNT duomenų, todėl yra pagrindo teigti, kad neįgalių vaikų skaičius Lietuvoje didėja. Taigi, artimoje ateityje būtina pasirengti pokyčiams visuomenėje, realiai užtikrinti šių asmenų teises ir garantuoti jų integraciją visuomenėje. Lietuvos neįgaliųjų skurdo rizikos lygis vienas didžiausių ES. Darbą turi tik mažiau nei trečdalis mūsų šalies darbingo amžiaus neįgaliųjų. Vidutinė neįgaliojo pensija Lietuvoje daugiau nei per pusę mažesnė nei vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu. Neįgaliesiems teikiama parama nešalina kliūčių tapti lygiaverčiais visuomenės nariais, nes įgalinančių paslaugų stinga, jos yra netvarios ir jų aprėptis yra labai menka, pavyzdžiui, iš beveik 150 tūkst. darbingo amžiaus asmenų su negalia asistentų numatyta kad gaus 2023 m. tik 1500, tai yra, 1 neįgalusis iš 100.
Lietuvoje neįgaliesiems nesuteikiama galimybės naudotis informavimo priemonėmis patenkinamu lygiu. Maža to, pavėluota net perkelti į Lietuvos Respublikos teisinę bazę ES direktyvą dėl gaminių ir paslaugų prieinamumo asmenims su negalia, direktyva jau dabar turėjo veikti ir užtikrinti pirmiausia informacinį aprūpinimą asmenims su negalia. Džiugu nors tai, jog 2022 m. vis dėlto priimtas LR gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymas, kuris įsigalios tik nuo 2025 m. vidurio, o tai reikš minėtos ES direktyvos pritaikymą mūsų šalies mažiau galimybių turintiesiems gyventojams.
Informacinis biuletenis „Padėkime sau‘19“ yra skirtas neįgaliesiems, leidinys yra pirmas tokio pobūdžio, tai yra, jis nepriklausomas ir nesusijęs su jokia neįgaliųjų asmenų organizacija, valdiška institucija ar partija. Leidinys siekia įgalinti asmenis su negalia, paskatinti jų pilietinį aktyvumą, kelti savivertę.
Šiomis dienomis išeina informacinio biuletenio „Padėkime sau'19“ spausdintas 43(1)/45(3) numeris. Jame – asmenims su negalia aktuali informacija, žinios iš viešojo sektoriaus, „Išgyvenimo pradžiamokslis“, publikacijos sveikatos ir išskirtinių žmonių temomis, humoro skyrelis. Ar neatėjo metas kiek kitaip pažvelgti į asmenų su negalia socialinę atskirtį, o ne vien kaip į terpę pasipelnymui net iš neįgalių asmenų?